ÜÜRIMINE: RAHA RAISKAMINE VÕI VABADUSE TAGAMINE?

Kui on teada, et midagi ei ole teada, siis on üürimine teie jaoks! Kinnisvara üürimine annab võimaluse testida, milline elamutüüp on kõige sobilikum just Teile: kas panoraamakendega penthouse, moodne loft, avangardi stiilis renoveeritud maja kesklinnas või väike suvila linnapiiril. Lisaks ei kaasne üürilepinguga tohutut pikaajalist kohustust. Seega, kui tekib ootamatu võimalus enda elu teises linnas jätkata või riigist lahkuda, siis ei ole tegemist pelgalt muinasjutuga – üürilepingut saab igal ajal lõpetada.

Üürimise kõige positiivsem külg on kindlasti paindlikes kuumaksetes. Vastavalt vajadusele või võimalustele on väga mugav elamispinda vahetada, mis omakorda annab võimaluse ka raha kõrvale panna või siis teie silmis kõige mõistlikumal viisil lihtsalt kulutada. Mis puudutab juba mainitud finantsosa, siis üürimiseks nõutav tagatisraha on eluaseme laenu sissemaksest oluliselt madalam, seega on kinnisvara üürimine kindlasti lihtsam ning sellega ei kaasne ka korduvaid lisakulususid.

Kui rääkida üürimise negatiivsetest külgedest, siis erinevalt finantsasutustest võib üüritasu kasvava nõudluse puhul oluliselt kõrgemaks tõusta. Lisaks ei paku üürileandjad üldjuhul ka maksepuhkust olukorras, kus üürnik on kaotanud maksevõime. Selle asemel otsitakse esimesel võimalusel uus maksejõuline üürnik. Kõigele lisaks tuleb arvestada üürilepingu sõlmimimisega kaasnevate koheste kuludega. Üldjuhul tuleb üürilepingu sõlmimisel tasuda koheselt kolme kuu üüritasu: tagatisraha, ühe kuu üür ettemaksuna ning kõigele lisaks veel üüritasu suurune maakleritasu. Lõppkokkuvõttes võib üürimine minna väga kulukaks.

Kokkuvõtteks soovitame paika panna plaan enda lähitulevikuks ja ka planeerida rahavooge nende plaanide elluviimiseks. Alles seejärel tuleks otsustada, kumb on parem: kas üürimine või ostmine.

Teame, et start on kõige keerulisem. Kust leida vajaminevad vahendid sissemakseks, sisustuse ostmiseks, elamu üürimiseks või ostuks? Finora Capitali toodete hulgas on palju erinevaid võimalusi, seega leiame igaühe jaoks just kõige sobivama ning paidlikuma lahenduse.

 

Olga Bugakova