LAENUDE REFINANTSEERIMINE VÕIB VÄHENDADA KUUMAKSET

Klientide arvelduskontode väljavõtetega tegeledes näeme tihti olukordi, kus olemasolevad laenukohustused käivad inimestel üle jõu ning võetud laenude tagasimaksetega on tekkinud raskused.

On arusaadav, et mõnikord saab raha enne järgmist palgapäeva otsa ning otsitakse lahendust kiirlaenudest. Alles hiljem avastatakse, et tagasimaksed on oodatust palju suuremad, mistõttu jäädakse maksetega raskustesse. Selle tulemusena lisanduvad trahvid ning viivisetasu, mis tekitavad olukorra, kus igakuised kohustused hakkavad ületama sissetulekut. Inimesed jäävad justkui kiirlaenude „vangi“, millest pääsemiseks võetakse uus kiirlaen, et tasuda juba võlgnevuses olevat laenu. See aga ei ole väljapääs, vaid vastupidiselt kaevab inimene ennast üha sügavamale ’’nõiaringi’’.

Lihtsasti kättesaadav, kõrge intressi ja lühikese tagasimaksetähtajaga kiirlaen ei lahenda tihti rahamuresid, vaid hoopis süvendab neid. Kui laenu on siiski vaja, siis tuleb mõelda läbi nii laenuteenindamise võime kui perioodi pikkus, milleks kohtustus võetakse.

Finora Capitali refinantseerimise toode on mõeldud just nendele, kes ei tule lühiajaliste, kõrge intressiga laenude tagasimaksmisega toime. Me tasume Teie eest olemasolevad kohustused ning asendame varasemad võlad ühe laenuga, millel on madalam intress, pikem tähtaeg ning madalam kuutasu.

Rahamurede lahenduseks on aga eelkõige säästmine ning oma kulutuste ülevaatamine, samuti on soovitus oma kohustusi läbi säästmise vähendada.

Kiirlaenudest tasub hoiduda, kuna:

  • Kiirlaenu intressimäärad on kõrged ja tähtajad lühikesed, krediidi kulukuse määr võib olla üle 60%.Näide:
    1. laen summas 500€, periood 6 kuud, kuumakse 124.18€. Tasudes graafikujärgselt on tagastamisele kuuluv summa 745.08€. Seda on 245.08 eurot rohkem kui saadud laenusumma.
    2. laen summas 2000€, periood 36 kuud, kuumakse 96€. Tasudes graafikujärgselt on tagastamisele kuuluv summa 3456.00€, mis on 1456 eurot rohkem kui laenusumma.
  • Laenu pikendamise kõrge tasu. Kiirlaenuandjad pakuvad võimalust laenutähtaega pikendada, kuid see on üldjuhul üsna kulukas.Näide:
    300 eurose laenu tähtaja pikendamiseks 30 päeva võrra tuleb maksta 62 eurot teenustasu.

Pöörame Teie tähelepanu sellele, et enne laenude võtmist tuleb alati tutvuda lepingu tingimustega ja tasub küsida pakkumisi vähemalt 3 erineva laenuandja käest, et saaksite neid omavahel võrrelda ning leida enda jaoks kõige parem pakkumine. Samuti on iga krediidiandja kodulehel olemas kalkulaatorid, kus saate vastavalt soovitud laenusummale näha intressitasu ning tulevaste tagasimaksete suurust.

Finora Capital hoolitseb oma klientide eest, on alati abivalmis, paindlik ja mõistlik.  Helistage või kirjutage meile julgelt, leiame Teie muredele ja küsimustele kõige sobivama lahenduse.

Daryna Prudnikova