LAEN PULMADEKS

Kevad on armastuse ja pulmade planeerimise hooaeg. Romantiline meeleolu ja kindlus valitud partneri suhtes on selle tõsise otsuse puhul kahtlemata olulised, kuid sama oluline on ka inimeste majandusseis. Viimase 10 aasta statistika näitab selgelt, et majanduskasv mõjub abiellumistele positiivselt. Kahjuks, siiamaani ei ole kõik armunud kindlad, kas tasub abielluda või mitte. Põhjused on erinevad aga tihti jääb pulm just ebapiisavate võimaluste taha.

Kas abiellumine on üldse oluline?

Abiellumine on üks loomulik osa peresuhte arenemisest. See annab üsna palju kindlustunnet juurde nii psühholoogilisel, kui ka juriidilisel tasandil. Mis aga peab paar tegema siis, kui üks armunu tahab korraldada suure ja meeldejääva peo aga teine ei näe selleks üldse vajadust. Mis siis kui ühele poolele piisab vaid ametlikust abielu registreerimisest? Sellisel juhul tuleb kindlasti leida kompromiss, sest arvamuste lahknevusi tuleb kooselus ikka ette ja ühiselt toimida sooviv paar peaks olema valmis kokkulepete sõlmimiseks. Meeles tuleks aga pidada seda, et pulmapidu on ühe uue pere sünd ja see on oluline sündmus, millesse tasub investeerida.

Miks tasub pulmapäeva investeerida?

Pulmapäev on täis emotsioone, mida abiellunud mäletavad pikki aastaid ning jagavad tulevikus oma laste ja lapselastega. Selle olulise sündmuse mälestused hakkavad soojendama hinge külmal talvel ja ka siis, kui perel on rasked ajad. Lisaks emotsionaalsele poolele on pulm ikkagi ka rahaline investeering. Kui pulma nutikalt korraldada võib noor pere selle hoopis enda kasuks tööle panna. Siiamaani mäletan, kuidas mitu aastat tagasi pangas töötades tutvusin ühe õnneliku noorpaariga, kes tuli minu juurde tagastama väikelaenu ennetähtaegselt. Jutu käigus sain teada, et laen oli võetud pulma korraldamiseks ning pärast pulma jäi pere suurde plussi. Tagastati laen ja samal ajal alustati ka korteri renoveerimisega. Ka tänasel päeval võtavad noored inimesed Finora Capital väikelaenu selleks, et saaks pulmad ära pidada ja ei peaks oma unistustest loobuma. Meil on alati hea meel, kui õnnestub inimesi õnnelikumaks teha ning aidata neil oma unistused ellu viia. Rohkem infot: SIIT

Meeldejäävat kevadet soovides,

Kristina Šteinle