Kuidas saaks alustav ettevõtja liisingut?

Sellised lood on liigagi tüüpilised. Ja seda kurvemad.

Mees on pool elu kopa peal töötanud. Tunneb ametit hästi, tööandja on alati rahul, leib laual ja pere toidetud. Ühel päeval loeb mees ajalehest järjekordset juttu riigist, kus ettevõtlust rohkem kui kusagil mujal väärtustatakse. Selles riigis olevat maailma lihtsaim süsteem oma firma asutamiseks, maksudeklaratsioonid täidavad end vaata et ise, ning üldse pole kusagil mujal nii mõnus ettevõtlusega tegeleda.

See riik on loomulikult Eesti.

“Aga ma ju elangi Eestis!” rõõmustab kopamees ja otsustab oma ettevõtte luua. Tööd ta ju tunneb, tellijad on alati rahul olnud, milleks pool võimalikku teenistust lihtsalt ära anda? Registreeribki mees oma OÜ. Avab pangas konto, taotleb maksuametist käibemaksukohuslase numbri ning läbib muud vajalikud rituaalid. Ja läheb siis panka.

“Ma tahan ettevõttele koppa liisida,” ütleb mees pankurile.

“Kaua su ettevõte on tegutsenud?” küsib pankur.

“Kaks kuud,” vastab mees.

“Palju käive on? Kolm miljonit tuleb ikka ära?”

“Kus ta siis tuleb, alles alustasin ju!” vastab mees.

“Selles häda ongi,” teatab pankur. “Tule siis kümne aasta pärast tagasi, siis vaatame.”

Nii palju siis unistuste riigist, kus kõik ettevõtlust suure innuga toetavad. Esimesed kümme aastat pead ise vaatama, kuidas hakkama saad. Kui ellu jääd, võid endale kopa liisida. Või ükskõik millise tehnika või tootmisvahendi. Nokk kinni, saba lahti.

Mida saab üks kopamees või ükskõik milline alustav ettevõtja sellises olukorras teha? Kellelgi pole nii palju raha, et vajaminev rasketehnika kohe välja osta. Kui pank ei aita, siis kes kopamehele appi tuleb?

Finora.

Eestis on mitmeid finantsettevõtteid, kelle jaoks pole ettevõtluse toetamine õõnes sõnakõlks, millega oma olemasolu õigustada. Meie oleme üks neist.

Kui soovid ettevõtjaks saada, tule meie juurest läbi. Vaatame su plaanile otsa ning leiame lahendused. Ja võime ühiselt tõdeda, et tegelikult on Eesti vägagi mõnus koht ettevõtlusega tegelemiseks.

Finora