Kuidas saada loomelaenu?

Loomelaen aitab kultuuriprojekte ellu viia ka siis, kui riiklikel otsustajatel ja fännidel raha otsa saab. Loomesektor ei oota pelgalt annetusi ja tagastamatut rahastust, et see siis väärtust vastu pakkumata sõna otseses mõttes lõuendile loopida. Paljud kultuuriprojektid vajavad küll heaks alguseks rahasüsti, kuid täpselt sama kehtib ükskõik millise äri kohta.

Sestap suhtub Finora Capital loomesektorisse kui elujõulisesse ärivaldkonda ning meie optimismi näib ka sektor ise jagavat: napid nädalad peale loomelaenu turuletoomist on paljud loomeettevõtted meiega ühendust võtnud. Esimesed laenud on väljastatud, esimesed järeldused tehtud: ka loomelaenul on omad nüansid, mida taotleja peaks kindlasti silmas pidama.

Reeglina on laenu taotlejal hiilgav idee ning vankumatu usk oma projekti õnnestumisse. Muudmoodi polegi loomemaailmas võimalik midagi saavutada. Mõnikord keskendub looja aga pimesi projekti elluviimisele, unustades samal ajal ohutegurid. Alati ei lähe kõik nii, nagu plaanitakse, ja ette võib tulla kõikvõimalikke ootamatusi.

Inimesed kalduvad asju oma vaatenurgast lähtuvalt hindama. Seetõttu ei maksa solvuda, kui laenuandja projekti kohta kriitilisi küsimusi esitab ning ettevõtjal riskid uuesti üle vaadata aitab. Tuleb mõista, et Finora ei ole riskiinvestor, kes on valmis projekti investeerides oma vahenditega „mängima”. Me soovime olla 100% kindlad, et laenusaaja on võimeline laenu ka tagasi maksma.

Loomesektor on siiani tegutsenud peamiselt toetuste abil ning Finoral on küll tahe loomeinimesi aidata, kuid meil puudub varasem kogemus antud sektori finantseerimisel. Seetõttu suhtleme kliendiga palju ning ka otsustamine võib rohkem kui paar päeva aega võtta.

Paljud üritusekorraldajad plaanivad laenu tagastada piletitulust, mida on keeruline prognoosida. 2027. aasta suvesse planeeritava festivali korraldaja hinnangul on prognoositav tulu hiilgelsuur ja tõtt-öelda pole meil ühtegi emotsionaalset argumeti sellega vaidlemiseks. Paraku pole emotsionaalsetest argumentidest finantsmaailmas abi, meie hindame laenuandjana võimalikke tulusid tagasihoidlikumalt kui laenu taotleja, eriti viirusest tingitud teadamatuse tõttu. Sestap tasub loomelaenu taotlust vormistades plaanitavad tulud kriitiliselt üle vaadata. Me aitame seda suurima rõõmuga teha, tuleb vaid ühendust võtta!

Kliki siia ning asu oma loomeprojekti ellu viima!

Finora