REISILE VÄIKELAENU VÕI JÄRELMAKSUGA?

Tänapäeval ei ole mõte sõbraga reisile minna enam üldse haruldane, sest terve maailm on uudishimulikke turiste täis ja ka paljud eestlased soovivad oma puhkuse veeta välismaal. Ühed lasevad oma reisi korraldada agentuuridel, teised eelistavad tegeleda planeerimise ja broneerimisega ise, tundes juba sellest elumõnu. Vaatamata korralduste eelistustest ja valitud sihtkohast, peaks iga reisija oma eelarve põhjalikult koostama.

Milliste kuludega tuleb reisile minnes arvestada?

Iga reisi juurde kuulub tahes-tahtmata erinevaid kulusid. Nende hulgas on kindlasti:

  • Põhikulud (piletid, majutus);
  • Transferi ehk transpordi kulu;
  • Ekskursiooni raha;
  • Meelelahutused, üritused;
  • Toitluskulud;
  • Suveniiride ost.

Rahatagavara on hea selleks, et puhkusel olles tahavad inimesed puhata nii keha kui ka hingega. Sellepärast tasub alati lisaks loetletud kuludele kaasas varuda vähemalt 20% kogu eelarvest ootamatute kulude katteks. Tagavara-raha olemasolul on reisijal süda rahul ja puhkuse ajal ei pea tekkima olukorda, kus ta tunneks ennast võimaluste puudumisest piiratuna.

Reisikindlustus tagab meelerahu

Veel üks oluline aspekt, millele tuleks tähelepanu pöörata, on reisikindlustus. Selle vormistamine võib kaitsta nii reisija tervist kui ka õiguseid, samuti tema vara. Kindlustusekaitse summad võib reisija poliisis ise määrata, aga üldtingimused (sh hüvitise väljamakse periood) on kindlustusseltsi poolt kindlaks määratud. Enamikel juhtudel maksab kindlustusfirma raha välja juba 10 päeva jooksul, mis tähendab, et reisija peaks esialgu tekkinud kulu oma vahenditest tasuma. Hüvitise väljamakse viivitusega veel kord näitab, kui oluline võtta kaasa raha ootamatu kuludeks.

Planeeri kulutused ette

Selleks, et jõuda sõbraga reisile mineku algideest tegeliku reisini, on raha alati abiks. Õige rahaplaneerimine näitab kohe, kui palju rahalisi vahendeid saaks igakuiselt kõrvale panna ja kui kiiresti saaks nende abiga endale reisi lubada. Võib aga juhtuda nii, et soov reisile minna jõuab eesmärgi saavutamisest ette. Sel juhul aitavad unistust ellu viia kaasaegsed finantslahendused. Täna teevad paljud reisiagentuurid teevad koostööd krediidiandjatega, pakkudes järelmaksu. Nendele, kes eelistavad puhkuse korraldusega ise tegeleda, sobib lisaraha saamiseks hästi väikelaenu toode. Kindlasti peab meeles pidama, et laenulepingut saab alati ennetähtaegselt tagastada, näiteks siis, kui ootamatu kulude eelarve osa jääb kasutamata.

Finora Capitali suurim partner-reisiagentuur on Reisiekspert. Küsi nendelt julgelt reisipakkumine ja meilt järelmaksu!

 

Kristina Šteinle