Kuidas arve tasumist meeldivamaks teha? Kasuta faktooringut!

Inimesed jagunevad laias laastus kaheks.

Ühtedele meeldib valge, teistele must.
Ühtedele meeldib kevad, teistele sügis.
Ühtedele meeldib rock, teistele klassika.
Ühtedele meeldib liha, teistele kala.

Üks on aga selge: arveid ei meeldi kellelegi maksta.

Või, noh, ühest küljest on kohustusest vabanemise tunne muidugi mõnus. Kes see ikka võlgu tahab olla ning kui arve tasutud saab, valdab sind teatav kergendus. Ent arve maksmise hetk ise pole kunagi liiga mõnus. Eriti siis, kui raha napib.

Ometi on võimalik arve tasumist natukenegi meeldivamaks muuta ja just nimelt siis, kui vahendid on ühel või teisel põhjusel ajutiselt kokku kuivanud. Me oleme Finora faktooringust varemgi kirjutanud, kuid täna on seda taas põhjust teha.

Faktooring on teatavasti tehing, mille käigus antakse su tasumata müügiarved edasi finantsettevõttele. Too maksab sulle raha kohe välja ja „ootab” sinu eest laekumata arvete tähtaega. Pole mõtet oma maksedistsipliini ära rikkuda vaid seetõttu, et suur makse, mis „kohe-kohe” laekub, tegelikult kuidagi laekuda ei taha.

Kiireim ja mugavaim viis faktooringu abil oma ettevõttel elu sees hoida on meie ehk Finora poole pöörduda. Meie intress võib traditsioonilistest pankadest kübeke kõrgem olla, kuid see-eest puuduvad Finora faktooringul peidetud kulud: sul tuleb maksta vaid intressi konkreetse arve eest saadud avansisummalt ning tasu arvestatakse maha arve summast, kui ostja selle tasub.

Mis aga eriti oluline: Finora faktooring on kiire! Meie otsused ei võta nädalaid aega ning kiire tegutsemise korral võib teekond esialgsest taotlusest reaalse väljamakseni kesta vaid 24 tundi. Kui juba oled meie klient, siis jõuab uute arvete eest raha sinu kontole üldjuhul vaid paari tunniga.

Pole niisiis mingi ime, et Finora faktooring on Eesti väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete jaoks üha populaarsem lahendus. Eelmise aasta lõpu seisuga olime rahastanud arveid rohkem kui 33 miljoni euro eest, selle aasta esimese 5 kuuga oleme rahastanud arveid juba u 8,5 miljoni eest, ning veel sel aastal loodame teatada, et vaid 4 aasta jooksul on Finora 50 miljoni euro väärtuses arveid rahastanud. See tähendab tuhandeid kokkuhoitud päevi ootamiselt ja närvitsemiselt, kas raha ikka laekub õigel ajal!

Meie portfell on kirju. Oleme rahastanud nii 400 000 ja rohkemagi euro väärtuses arveid kui ka neid, mis jäävad alla 1000 euro. Populaarseimad valdkonnad on ehitus ning hulgi- ja jaekaubandus, aga ka näiteks mäetööstus, töötlev tööstus, tootmine, veoteenused ja muud abitegevused ja vahendamine.

Finora faktooringu spetsialistid tunnevad oma kliente läbi ja lõhki ning just see annab meile paindlikkust ja tempot, milleni suured pangad kunagi ei jõua. Finora filosoofia on mõista, miks ettevõtja teeb seda, mida ta teeb; milline on tema visioon ja arusaam, kuidas selle täitumiseni jõuda.

Võlgu ei taha keegi olla ning õnneks pole seda vaja teha ka siis, kui arve tasumiseks vahendeid napib. Võta meiega ühendust, vaatame su arvetele koos otsa ja mõtleme välja, kuidas need sinu jaoks kõige valutumalt ära maksta!

Finora