Kes su ettevõtet homme juhtima hakkab?

Meenutasime mõne aja eest Ralph Waldo Emersoni üht kuulsat lauset: „Ära mine sinna, kuhu tee sind viib, mine hoopis sinna, kuhu ükski tee ei vii, ja jäta maha uus rada.”

Heaks juhiks saadakse kogemuste toel ning teatud omaduste pideva arendamise abil. Loetlesime need omadused üles – kokku sai neid ei rohkem ega vähem kui kakskümmend viis.

Aga kuidas endas liidriomadusi arendada? Kuidas saada tugevaks visionääriks või aktiivseks kuulajaks? Kas selliseid asju on üldse võimalik õppida?

Kõike on võimalik õppida. Peab lihtsalt aru saama, et õppimine ja enese arendamine on möödapääsmatu.

Mõista tuleb aga sedagi, miks on teatud oskuste arendamine möödapääsmatu ja iga ettevõtte seisukohast asendamatu. Ja mitte ainult: iga tõeliselt edukas liider saab aru, et ühel hetkel tuleb tal teatepulk edasi anda. Kellele? Miljoni dollari küsimus, mille vastus on väärt vähemalt kümmet miljonit!

Kust tulevad sinu ettevõtte homsed juhid? Tänaste töötajate hulgast, kui sa oma äri targalt ajad. Seetõttu on mõistlik sul oma praegused alluvad nüüd ja kohe homseteks bossideks treenida ja julgustada oma inimesi neidsamu kahtekümmet viit juhiomadust endas avastama ja arendama.

Miks see hea on? Milleks tekitada kojamehes veendumus, et temastki võib ühel päeval kuningas saada, kui piltlikult küsida?

Põhjusi on mitmeid.

Töötajate suurem kaasamine vähendab personali voolavust

Ettevõtte tuleviku voolimisel töötajatele rolle andes tagad nende lojaalsuse. Oma inimeste arendamine on ka odavam kui uute töötajate palkamine.

Parimad liidrid pole alati kõige ilmsemad

Tulevikujuhtide kasvatamisel on vaja mõelda strateegiliselt. Ilma selge strateegiata kipuvad juhirollid minema kõige „eesrindlikumatele” ja domineerivate isikuomadustega kandidaatidele. Kvaliteetne juhtimine on aga kombinatsioon õigetest isikuomadustest ja õigest koolitusest. Tee kindlaks, millistel sinu töötajatel on head eeldused, ja saada nad igal võimalusel juhtimiskoolitustele.

Töötaja juhtimisoskused on kasuks ka siis, kui ta midagi ei juhi

Juhtimisele suunatud koolitusprogrammid näitavad töötajatele uusi strateegiaid, mis parandavad nende töö tulemuslikkust ja sedakaudu ka ettevõtte tulemuslikkust.

Töötajate harimine parandab ettevõtte kultuuri

Juhtimise arengusse investeerimine saadab su inimestele sõnumi, et hoolid neist. Mentorlust ja juhendamist sisaldavad programmid võivad tõsta töötajate moraali ja muuta su ettevõtte tavalisest töökohast suurepäraseks töökohaks.

Haritud töötajad saavad paremini muutustega hakkama

Targad ja juhimisteadmistega töötajad aitavad su ettevõtetel läbi keeruliste aegade navigeerida. Kiire reageerimisoskus on ettearvamatus ärikliimas asendamatu. Pole vaja liiga kaugele vaadata, et aru saada, kui oluline on nutikate töötajate olemasolu kasvõi COVIDi ajal olnud.

Sinu ettevõtte uued juhid pole sild, millest tuleb alles siis üle minna, kui see tee peale ette jääb. Uued juhid on mõistlik juba täna välja koolitada ning õnneks pole see moodsas Eestis teab mis keeruline, tuleb lihtsalt õige koolitaja leida.

Head tõelist juhtimist ehk homsete juhtide ettevalmistamist!

Finora