Kas soovid elada ilusas kodus?

Kodu on armas koht, meie kõigi kindlus, kus tunneme end mõnusalt ja turvaliselt. Oma ilusas kodus puhkad end tõeliselt välja, kostitad sõpru või oled just nii, nagu ise tahad. Selleks, et tunneksid end seal väga hästi, peaks kodus valitsema helge ja õdus atmosfäär. Ja just nii, nagu kõik maailmas muutub ja uueneb, võiks seda teha ka sinu kodu.

Aja jooksul tekib igas kodus palju erinevaid vajadusi: vajadus värskendada siseviimistlust ja sisustust, soojustada maja, kaasajastada küttesüsteemi. Ehk oled mõelnud vahetada kodu suurema või hoopis väiksema eluaseme vastu? Üheks võimaluseks on teha seda oma igakuise sissetuleku kõrvalt. Alati ei ole see aga võimalik, kui igakuine sissetulek on suures mahus juba muudeks kuludeks planeeritud. Kuid vajadus muutuse järele võib olla pakiline. Sellises olukorras on mõistlik kaaluda alternatiivseid lahendusi, mis annaksid võimaluse oma väikesed unistused hubasest kodust kohe ellu viia. Investeering oma koju on alati meeldiv, sest sellega parandad oma elukvaliteeti, mille tulemusena tahad ka rohkem kaunis ja hubases kodus viibida.

Kodu kauniks hüpoteeklaenuga

Hüpoteeklaen või  kodukapitalilaen kinnisvara tagatisel on vaba sihtotstarbega laen, mille kasutusvõimalus on väga lai. Laenu kasutatakse tavaliselt remondiks, sisustamiseks, õppe- ja ravikulutuste, suuremate sisseostude, äritegevuse, investeeringute, tarbimiskulutuste jms. finantseerimiseks.  Keskmiselt võetakse kodu renoveerimiseks laenu 10 000-15 000 eurot. Kuid arvestama peaks sellega, et maksimaalne laenusumma saab olla siiski 60-75% sinu eluaseme tegelikust turuväärtusest. Pankade laenutooted on enamasti piiratud kas siis tingimuste osas või laenu kasutamise eesmärk ei ole vastavuses nende ootustega. Sellistes olukordades aitabki hüpoteeklaen, mille tingimused on oluliselt paindlikumad. Kui eluasemelaenu puhul tuleb esitada täpne remonditööde eelarve, siis hüpoteeklaenu puhul seda ei nõuta.

Esmalt tee hea plaan!

Laenu võtmisel tuleb kasuks, kui koostad põhjaliku remonditööde ja uue sisustuse eelarve. Sellisel juhul on küsitav laenusumma põhjalikult läbi kaalutletud ja aitab vältida hilisemaid üllatusi. Ilusas kodus kasvab sinu elukvaliteet ning Sa tunned, et igakuine makse on end igati õigustanud.

Tihti arvab laenutaotleja, et hüpoteeklaenu puhul ei ole regulaarne sissetulek oluline. See on ekslik, sest kodul on kindlasti emotsionaalselt suurem väärtus sinu enda jaoks. Kuid laenuandja soovib kindlust, et jõuaksid oma laenu tagasi maksta, ega peaks oma kodust kunagi ilma jääma.

Vaata lähemalt siit!

Terje Lunden