KAS SOOVIKSID ELADA VÄRSKELT RENOVEERITUD JA ÖKONOOMSES KODUS?

Aprillis on viimane aeg koduremonti planeerida, kui on plaan jaanipäevaks värske hingamisega kodu valmis saada. Kui soovid anda oma pesale lihtsate vahenditega värskema ilme, siis piisab seinte värvimisest või tapeedi vahetusest. Lisaks väikesed sisustusaksessuaarid ja ongi nagu täiesti uus kodu.

Kui aga oled juba pikemalt mõelnud, et kodukulud on ebamõistlikult kõrged suurte elektriarvete tõttu, siis tasuks kaaluda küttesüsteemi vahetust. Näiteks 150-200 ruutmeetrise maja kütmiseks kulub talveperioodil elektrile, olenevalt kliimast, 300-600 eurot kuus. Elektriküttele kuluv summa oleks veel suurem, kui majas ei oleks kaminahju. Küttekolle püsib küll terve ööpäeva soe, kuid soojus enamus tubadesse ei jõua ning ikkagi igal pool kodus ennast mõnusalt tunda ei saa.

ÜKS TEGEVUS VIIB TEISENI

Juhul kui tõesti on plaan küttesüsteemi vahetus ette võtta, tuleb valmis olla arvestatavaks väljaminekuks. Uue küttesüsteemi paigaldus võib varieeruda 10 000-st kuni 20 000 euroni. Selleks, et maja oleks ühtlaselt soe ja rahakott rõõmsam, tuleb nt. õhkvesi soojustussüsteemi puhul vedada kõikidesse tubadesse uus torustik, põrandatele panna kaablid ning paigaldada uued radiaatorid.

Osades tubades tuleb vanad põrandad üles võtta, mis tähendab, et tuleb ka uus parkett või plaadid põrandale panna. Vanade radiaatorite eemaldamine jätab seintele jäljed, mis tähendab, et siis on kindlasti vajadus ka seinte värskendamiseks. Vahetades põranda ja värvides seinad, on toad saanud juba täiesti uue ilme.

Kõik see pingutus tasub ennast ära, sest pärast küttesüsteemivahetust on eelnimetatud suurusega maja küttearved ainult 150-300 eurot. Võit on kahekordne ja investeering tasub ajapikku ennast ära.

Kui juba nii palju muudatusi on käsil, tekib tahes tahtmata tunne, et võiks ka vana köögimööbli uue vastu välja vahetada, elutoa mööbel oleks ka vaja kooskõlla saada uue põranda ja seinaga ning kui aknad pole vahetatud ja tuul sealt ikkagi kõvasti sisse puhub, ka need ära vahetada. Arvestades eeltoodut on kõik need tööd mõistlik korraga ära teha. Finoral on heameel, kui saab aidata teie kodule värske ilme andmisel ning saate tulevikus kokku hoitud raha kasutada millegi toreda näiteks reisimise või hobide peale.

 

Finora Capital