Finora viib rahatarkuse koolidesse.

 

Finora Capital toetab koolinoorte rahatarkuse edendamise projekti, millega varustatakse 56 Eesti kooliraamatukogu 1387 rahatarkuse raamatuga. Rahandusministeeriumi ja finantssektori ühise ettevõtmise eesmärk on tekitada õpilastes huvi rahaga seotud teemade vastu ning kinnistada õppeainetes saadud rahatarkuse teadmisi.

„Soovime, et peagi täiskasvanuks saav põlvkond noori, kes ühel päeval teenivad oma esimese palga või alustavad oma esimese äriga, oskaksid kohe rahaga targalt ümber käia. Mida rohkem rahatarkuse omandanud inimesi Eestis on, seda edukam on kogu meie ühiskond,“ sõnas Andrus Alber. „Raamatud, mis Rahandusministeeriumi ja toetajate abiga koolide jaoks välja valiti, on kõik väga sisukad ja hästi kirjutatud,“ lisas Andrus Alber.

Koolidesse saadetud raamatute hulgas olid Riin Tuttelbergi «Tom õpib rahamängu» algklassidele, Bodo Schäferi «Koer nimega Money» 4.–6. klassidekle, Mihkel Trumani «Kuidas saada rahatargaks» 7.–9. klassidele ning gümnaasiumiõpilastele sobivad Kristi Saare «Kuidas alustada investeerimisega», Jaak Roosaare «Rikkaks saamise õpik» ning Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepa ja Tarvo Vaarmetsa «Rahaedu põhimõtted». Samuti saadeti koolidesse Swedbanki koordineeritud Facebooki grupi «Kogumispäevik» põhjal kirjutatud 608 samanimelist raamatut.

Projektiga on plaanis jätkata ja rahandusministeerium on kutsunud kõiki raamatukogusid ka edaspidi teada andma kui rahatarkuse raamatuid on juurde tarvis.

Raamatute ostmisele panid õla alla lisaks Finora Capitalile ka mitmed teised Finance Estonia liikmed, Finantsinspektsioon ning Swedbank.

Finora