Äris loeb õige ajastus rohkem kui miski muu

Kirjutasime hiljuti, kuidas iga tark ettevõtja teab, et tema äri edu ei seisne uue ja maailma muutva idee väljamõtlemises, vaid olemasolevatele parema klienditeeninduse lisamises. Arutlesime sellegi üle, kuidas sina oma ettevõtte klienditeeninduse tõeliseks müügirusikaks suudaksid muuta.

Üht ja sama toodet või teenust võib pakkuda kümme Eesti firmat, tõeliselt edukad on neist aga pelgalt kaks või kolm. Miks?

Sest need kaks-kolm teavad midagi, mida ülejäänud seitse-kaheksa ei tea: maailm on jõudnud punkti, kus millegi uue ja enneolematu väljamõtlemine on pea võimatu. Konkurentidest eristumine ja edukas olemine sõltuvad suurel määral hoopis muudest asjadest.

Ameerika investor Bill Gross analüüsis mõne aasta eest põhjalikuilt 200 ettevõtet. Osad neist olid maailmakuulsad firmad, mille nime igaüks une pealt teab. Osad olid väikesed ja suures maailmas tundmatud ettevõtted. Osad olid niinimetatud ükssarvikud, osad lõpetasid aga pankrotis.

Gross püüdis aru saada, mis on see müütiline „edu valem”, mis tõeliselt edukaid ettevõtteid kõigist teistest eristab. Tulemus oli jahmatav.

Uus ja revolutsiooniline idee (ehk uudsus) on edukaks saamise tingimuste pingerivis alles kolmas. Kõige olulisem edukuse saavutamise tegur on hoopis ajastus.

Grossi hinnangul on ajastus olulisim asi, mis uue ettevõtte edu (või läbikukkumise) määramisel otsustavaks saab.

Kas sinu idee on äkki ajast liiga palju ees?
Võib-olla oled oma lahendusega lootusetult hiljaks jäänud?
Või on just praegu parim hetk oma ideega klientide ette tulla?

Eestiski on hulk näiteid, kuidas ajastus ettevõtte elus kriitilist rolli mängib.

Näiteks alustasid mitmed siinsed kinnisvaraarendajad hetk enne eelmise kinnisvarakriisi algust ja läksid pankrotti, mõned startisid aga paar aastat tagasi ja on üliedukad. Või kasvõi Chemi-Pharm, mis suutis Covidi-kriisi ajal kiirelt ninasprei turule tuua ja desovahendite tootmist suurendada.

Ajastus on niisiis tähtsaim edu faktor. Iga uue ideega tööle hakates on mõistlik endalt küsida, kas turg on selle mõtte jaoks valmis. Kui jah, siis on õige hetk gaas põhja vajutada. Meie siin Finoras oleme valmis sind selles toetama, nii nõu kui jõuga.

Võta meiega ühendust ja püüame üheskoos aru saada, millist süsti sinu täiuslikult ajastatud idee kõige rohkem vajab!

Finora